nevite-si-rady 1floor

Kontaktní údaje

Podlahářství Martin Bureš

592 55 Bobrůvka 91
IČ: 64416402
DIČ: CZ7505274788

Prodejna a vzorkovna

Nákupní středisko COOP
592 54 Moravec 160
Zobrazit na mapách

Telefon:   +420 732888160
Internet:   www.podlahar.cz
E-mail:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kährs Activity Floor

activityfloorSportovní podlaha

Kvalita podlahy ovlivňuje nejen estetický vjem, jakým na nás interiér působí, ale má vliv i na naše pohodlí. V případě podlah určených pro sportovní účely na ně klademe ještě větší nároky než v obytných interiérech či veřejných budovách. Firma Kährs přichází s řešením pod názvem Kährs Activity Floor, podlahou pro sportovce.

Požadavky na podlahy pro sport

Podlahy sloužící sportaovcům jsou vystaveny velké zátěži, důležitou roli zde proto hraje kvalita materiálu i perfektní provedení podlahy. U podlah pro sportovní haly, tělocvičny a podobně musíme mít na zřeteli ještě jeden aspekt, jejich kvalita a konstrukce významně ovlivňuje zdraví sportovců, především jejich klouby a vazy. Rytmický a dynamický pohyb přináší lidem mnoho radosti, ovšem vždy určitým způsobem přetěžuje klouby a úpony a čas od času dochází k výronům a přetrženým vazům. Velkou roli při snižování namáhání kactolen, kotníků a zad hraje v první řadě kvalitní obuv, ovšem neméně významný je i výběr správné podlahy. Jedním z nejdůležitějších parametrů podlahy v tomto směru je tuhost, při které podlaha povolí či odolá, když je to nutné. Měla by být živá a přizpůsobivá ve vazbě na dynamické sportovní pohyby. Různé studie potvrzují úzký vztah mezi zraněními, vzniklými při sportu a podlahovým materiálem. U syntetických podlah může být výskyt zranění vyšší až o 70 %, protože ty při náhlých změnách pohybu, například při startu či zastavení, dostatečně nepovolí a může dojít k výronům a přetrženým vazům v kolenou, kotnících a zádech.

Podlaha Kährs Activity Floor

je dřevěná podlaha speciálně konstruovaná k aktivním pohybovým činnostem. Je výsledkem dlouhodobého výzkumu a kombinuje schopnost pohlcování energie s trvanlivostí a příjemným designem. Tento typ podlahy je vhodný pro všechny druhy sportů bez rozdílu. Základem podlahy Activity Floor je jedinečná konstrukce „vše v jednom”, to znamená, že absorpční materiály a výztuhy jsou připevněny ke spodní straně prkna, na podkladovou vrstvu je možné podlahu pokládat bez složitých, a proto časově náročných laťových konstrukcí nebo speciálních prvků. Patentovaný mechanický zámkový systém Woodloc®, který je podle informací výrobce nejpevnějším spojem na trhu a snese zatížení více než 10 kN/m v tahu, zabezpečí perfektní vzájemné spojení sousedních prken a je základem odolné a pružné podlahy. I to nejkvalitnější dřevo je živý materiál, to znamená, že po dlouhá léta může v závislosti na klimatických podmínkách interiéru určitým způsobem měnit své rozměry. Uvedená konstrukce tuto vlastnost dřeva omezuje na minimum. Výsledkem je absolutně rovný povrch s nejlepší ochranou proti nárazu a omezující tak úrazy při běhu, dopadu či pádu při provozování intenzivní sportovní činnosti. Díky systému Woodloc®, který umožňuje desky pevně zaklesnout do sebe bez použití lepidla, se rychle a snadno instaluje a v případě potřeby i rozebírá. Proto je vhodné instalovat podlahu Activity nejen do prostor určených pro sport a další pohybové aktivity, ale také jako dočasné povrchy na soutěžích, nácvicích či výstavách a podobně. Povrch podlahy Activity je ošetřen vysoce kvalitním dvousložkovým polyuretanovým/akrylovým lakem tvrzeným UV zářením, aby odolal opotřebení a popraskání. Variacemi provedení jsou dub, buk a javor.

Pozitivní hodnocení od profesionálů

Testy provedené norským Výzkumným ústavem stavebním v souladu se zkušební normou DIN vykazují výborné výsledky podlahy Activity, pokud jde o absorpci energie, deformaci, odskok míče valivé zatížení i tření. Tento typ podlahy využívají majitelé sportovních hal, tělocvičen a tanečních studií v různých částech světa, ale například také Mezinárodní federace sportu, aerobiku a fitness FISAF, a to především kvůli bezpečnosti a trvanlivosti podlahy. Velkou předností je i snadná instalace. V současnosti je tento typ podlahy používán ve 48 zemích světa a využívají ji tanečníci, cvičenci aerobiku, boxeři, gymnasté i hráči basketbalu. Podlaha Activity byla vybrána například pro Mistrovství Evropy v aerobiku 2004 v Rotterdamu.

Konstrukce:

activity-floor-konstrukce

1. Nášlapná vrstva.
Vysoce kvalitní lakovaná povrchová úprava odolná proti opotřebení.
2. Woodlock.
Patentovaný mechanický zámek Woodlock.
3. Nosná deska.
Křižná vazba dřeva jehličnanů zaručuje tvarovou a rozměrovou stálost.
4. Absorpční vrstva
Vrstva efektivně absorbující kinetickou energii sportovců.