nevite-si-rady 1floor

Kontaktní údaje

Podlahářství Martin Bureš

592 55 Bobrůvka 107
IČ: 64416402
DIČ: CZ7505274788

Telefon:   +420 732888160
Internet:   www.podlahar.cz
E-mail:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Podsyp Liapor a OSB

Keramický podsyp

Systém kombinace podsypu Liapor a OSB desek vyznačující se jednoduchým a rychlým způsobem montáže je vhodný zejména do starších budov s prověšenými trámovými stropy nebo do půdních vestaveb s omezenou nosností. Podsypem lze dosáhnout vyrovnání nerovností cca 20-100mm. Podlaha odolává rovnoměrně rozloženému tlaku, který je roznášen pomocí dvou křížově položených vrstev nosných OSB desek.

podsyp-liapor-a-2x-osb-18mm

Co je to Liapor?

Liapor je velmi lehký granulát vyráběný expandováním přírodního jílu. Svou podstatou se Liapor řadí mezi keramické hmoty, které jsou jedním z nejstarších a nejosvědčenějších stavebních materiálů. Jedná se však o vyšší stupeň zpracování výchozího materiálu, což umožňuje, že k základním vlastnostem keramických materiálů, jako je pevnost, malá nasákavost, stálost, zdravotní nezávadnost, přistupují u Liaporu ještě další, jako např. velmi nízká objemová hmotnost a vynikající tepelně izolační schopnosti.

Použití v podlahářství?

Liapor je možno použít jako podsyp pod sádrokartonové podlahové nebo OSB desky. Tento typ podlahy se uplatňuje jak při novostavbách, tak hlavně při rekonstrukcích. Položení podlahy je jednoduché a rychlé, nejsou použity žádné mokré procesy. Při rekonstrukcích lze pomocí tohoto řešení jednoduše a rychle vyrovnat nerovnosti starých podlah a zlepšit zvukově a tepelně izolační vlastnosti stropů a jejich požární odolnost. Podlaha je dokonale rovná a ihned po položení je plně pochozí.

Jako horní vrstva se používá skladba 2 prošroubovaných vrstev OSB desek s pérem a drážkou v tloušťce min. 2x12mm. Tato vrstva je vhodná jako podklad pro většinu podlahových krytin. Jako podsyp se používá Liapor 1 - 4 mm.