nevite-si-rady 1floor

Kontaktní údaje

Podlahářství Martin Bureš

592 55 Bobrůvka 107
IČ: 64416402
DIČ: CZ7505274788

Telefon:   +420 732888160
Internet:   www.podlahar.cz
E-mail:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dřevěné podlahy

Pravé dřevo je nádherné

Dřevo je zcela zvláštní materiál, který vzniká přirozeným způsobem na základě fotosyntézy. Dřevo lze silně zatížit a má dlouhou trvanlivost. Vypadá velmi dobře, a pro každý vkus je k dispozici ten správný druh dřeva: moderní, přirozený nebo klasický. Ale dřevo znamená mnohem více. Tento materiál vyzařuje něco, co se dá jen těžko popsat. Dřevěná podlaha změní prostor. V místnosti s dřevěnou podlahou se cítíme velmi dobře. A to je více než všechny stanovené fyzikální a optické vlastností. Je to zvláštní smyslnost dřeva, která pozorovatele nutí, aby téměř láskyplně hladil dřevěný povrch. Snad instinktivně cítíme, že jsme s tímto materiálem spřízněni. Člověk, jak je známo, již od pravěku používal dřevo k výstavbě svých obydlí.

Dřevo je nádherné, žádný jiný materiál nespojuje tolik předností jako právě dřevo. A používání dřeva napomáhá našemu životnímu prostředí.

kahrs bauwerk-logo logo

Co by Vás mohlo zajímat o dřevěných podlahách:

Deformace dřevěných podlah

Jednou z nejčastěji se vyskytujících závad dřevěných a laminátových podlahovin, především při plovoucím způsobu montáže, jsou tvarové a rozměrové deformace. Jedná se především o příčné a podélné průhyby dílců, vybočení, zkroucení a změny rozměrů.Pro dílce, které opouštějí výrobní linku, jsou přípustné deformace stanoveny ve výrobkových technických normách, ovšem pro hotovou podlahu, především po určité době používání, nejsou přípustné hodnoty deformací stanoveny žádným předpisem.

Pokračovat dál...

Dřevěné podlahy a podlahové vytápění

Stále rozšířenější používání podlahového vytápění, které je díky moderním regulačním systémům schopno s naprostou přesností udržovat teplotu povrchu podlah na hodnotě 27°C, již není spojeno pouze v kombinaci s keramickou dlažbou, která působila v obývacích pokojích poněkud chladným dojmem. V současné době je možno bez obav použít jako podlahovou krytinu také masivní dřevo.

Pokračovat dál...

Dřevěná podlaha: Lak nebo olej?

Estetická hlediska

Olej dřevo ztmavuje a zvýrazňuje kresbu dřeva. Olejované dřevo je vnímáno jako daleko přirozenější, a to hlavně proto, že mezi člověkem a dřevem není žádná jiná vrstva a většina lidí to vnímá pozitivně. Olejované dřevo získá časem příjemnou patinu. Lakované podlahy lze vhodným použitím základového laku přizpůsobit požadovaným potřebám. Základní lak na vodním základě potlačuje barvu dřeva a omezuje tak vnímání jeho kresby. Základní lak na rozpouštědlovém základě barevnost zvyšuje a kresbu zdůrazňuje. Olejovaná podlaha je vždy matná s výjimkou podlah, které jsou pravidelně leštěny. Lakem lze docílit podlahu lesklou, polomatnou i matnou.

Pokračovat dál...